3D MİMARİ GÖRSELLEŞTİRME

3D görselleştirme ve CGI (Bilgisayarda üretilmiş 3 boyutlu grafik görsel) teknolojileri, pazarlama alanında ve konsept sunumlarında çığır açarken; aynı zamanda mimarlar, iç mimarlar, gayrımenkul geliştiricileri ve aracılarını içeren geniş bir sektör ağına hizmet ediyor. İngiltere merkezli WIZIO’nun 3D sanatçıları konsepti oluştururken bütün önemli verileri kullanıyorlar: Elle çizilmiş 2 boyutlu (2D) taslaklardan edebiyata, mimari çizimlerden müşterinin henüz yalnızca aklında olan fikirlere… En sonunda hepsini elle tutulur ve kusursuzca işlenmiş görsellere dönüştüyoruz.

Pazarlama Görselleri
CGI / 3 boyutlu görselleştirmenin pazarlamaya bir katkısı da taslak aşamasında olan projelerin bitmiş halini gösterebiliyor olması. Böylece satış ihtimallerini de artırıyor. CGI, aynı zamanda çok amaçlı oluşuyla da inşaat alanlarındaki büyük ilan panolarında, proje aşamasındaki emlak satış malzemelerinde, broşürlerde, reklam kampanyalarında, web pazarlamasında, sunum standlarında ve daha birçok farklı yerde de kullanılabiliyor.

Fotomontaj Oluşturma
HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) bir görsel, ona uygun arka katman fotoğrafıyla eşleştirildiğinde, 3D sahneler kusurusuz birleştirilmiş bir fotomontaj halinde görünüyor.

İmar İzni Alma Amaçlı Görseller
CGI’ın (Bilgisayarda üretilmiş 3 boyutlu grafik görsel) bir üstünlüğü de imar izni (inşaat ruhsatı) alma aşamasında ortaya çıkıyor. Bu aşamada karar-vericilerin (karar verecek yetkili kişilerin) taslaklar, planlar ve belki de bir mimari model  yardımıyla akıllarında projeyi daha iyi canlandırmaları önem taşıyor. CGI / 3D görselleştirmeyle, sunulacak bina inşa edileceği yere yerleştiriliyor ve projenin her bir aşaması etkisini artırarak daha net ve gerçekçi bir şekilde değerlendirilebiliyor.

Işık Çalışmaları
Bir görüntünün / görselin başarısı, onun ışığında gizli.

WIZIO 3D görselleştirme / CGI sayesinde mükemmel ışık için beklemek zorunda değilsiniz. Görselinizde mevsimlerle oynayabilir, gece ya da gündüz ışığı yansımalarını yaratabilir veya görüntüyle uyumlu ışıklandırma ve gölgelendirmeleri uygulayabilirsiniz. Hedefiniz ultra gerçekliğe ulaşmaksa, güneşin hareketini izleyebilmek, günün veya yılın belli zamanlarını yansıtacak gölgeleri oluşturabilmek de elinizde.

3D Peyzaj Modelleme
Bir binanın doğası, fiziksel bir çevre içinde yükseliyor olması. Ancak yapımı yeni bitmiş her binanın keskin inşaat hatlarıyla çevrelendiği bir dönem de kaçınılmazdır. Çevre düzenlemesinin olgunlaşması yıllar sürer, üstelik bu sürece mevsim ve hava değişkenleri de etki eder. Gerçek hayat böyle olabilir, ama dijital dünyada bu CGI için asla bir problem değil. Büyümüş ağaçlar ve çalılar, su alanları detayları ve mimarın binayı tamamladığını düşündüğü herhangi bir öğe 3D (3 boyutlu) modelleme kullanılarak binanın görseline eklenir ve proje binanın bittiğinde yansıtacağı esas atmosfer yaratılır.

3 Boyutlu (3D) İnsan Modeli Ekleme
Bir projenin, onu deneyimleyecek insanlarla nasıl buluşacağını görmek her zaman işe yarar. Bu önemli buluşmanın atmosferini yaratmak için yüksek detaylara sahip 3D modeller üretiriz. Böylece geliştirme aşamasında projeye hem insan faktörü hem de gerçekçilik katmanı eklenmiş olur.

Mimari Animasyon
Projenizi potansiyel yatırımcılara sunmanın en etkili yollarından bir tanesi de mimarinin içinden geçerek uçan animasyonlarıdır. Projenizin üzerinde ve içinde gerçekleştirilen bu sanal uçuş turu, izleyiciyi doğruca yaratılan çevrenin içerisine yerleştirir. Böylece duyuları harekete geçirirken, en yüksek deneyimin de yakalanmasını sağlar. Üstelik bunu ofisi bile terketmenize gerek kalmadan başarır.

WIZIO-CGI’a geri dön